Masajų batai


Šiandien ryte, besimėgaudama tikru virtu, kaimišku kiaušiniu su naminės duonos riekele, užtepta parduotuviniu sviestu ir žiūrėdama rytines LTV žinių orų prognozes, supratau, kad pavasarinių batelių tikrai dar nebus progos apsiauti, o už lango kaip tik pradėjo suktis šlapios snaigės. Katastrofa Lietuvos pavasario gerbėjams, o jų gretoms priklausau ir aš. Na bet čia truputį per ilga įžanga, nes įrašo pavadinime nėra nei Lietuvos, nei sniego, nei pagaliau mano valgomo kaimiško kiaušinio pėdsakų.

Tai va.  Jau plaunu lėkštę ir iš kambario girdžiu sklindančią Maximos reklamą. Dar nesu jos girdėjusi, nors jau su Maximos šeima seniai esu susipažinusi. Žinoma ne gyvai, bet jau kai tik pamatau tą malonią, ramiu, beveik liūliuojančiu balsu kalbančią mamą ir būrelį vaikučių su kiek keistoku tėtuku priešakyje, iš kart diena įgauna prasmę.  Pasijaučiu kaip tikroje šeimoje, kuri neapgaus, nenuvils, patars ir padės. Tai gi, šį kartą Maximos mama grįžta į namus su tais naujais bateliais, kuriuos už lipdukus beveik dykai atiduoda ir iškilmingai praneša, kad čia žinokite vos ne tikri masajų bateliai. Tokie patogūs, saugūs, jūsų nebekankins antsvoris ir galėsite keiliauti pėsčiomis nors ir aplink pasaulį.

Žinokite, pradėjau juoktis. Kaip tik prieš kelis mėnesius pati praleidau kelias savaites Afrikoje ir netgi aplankiau autentišką masajų bendruomeninį kaimelį. Iš karto atkreipiau dėmesį į jų nešiojamus batelius. Masajai pasirodo tikri išradėjai. Batelių padui jie panaudojo mažinos padangos protektorių, o jau viršų suraišiojo išdirbtomis ožkų odomis.  Na neveltui masajai yra laikomi pačia gražiausia gentimi Kenijoje. O, kad jie beveik nevalgo mėsos ir šiaip labai mažai valgo, tai greičiausiai nėra pagrindinė jų lieknumo priežastis.

Beje, panašius batelius prieš metus parsivežiau iš Amerikos. Tik “Sketcher“ gamintoj0 pradininko ir tikrai jie man be nuolaidos kainavo pigiau nei Maksimoje su 50 procentų nuolaida. Jie pagaminti iš natūralios odos ir batų padas kur kas įspūdingesnio išlenkimo ir koja juose neprakaituoja ir tikrai apvaliosios kūno vietos su jais vaikštant sutvirtėja.

Na, tikiuosi Maximos mama žino ką kalba, negi dabar imsi nebepasitikėti šeima…

Reklama

2 atsakymai to “Masajų batai”

  1. Man labai patiko straipsniukas su siek tiek satyros ir ironijos. 🙂

  2. Dėkoju:)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: