Kilimandžaro papėdėje


Niekada nesu net svajojusi, kad kada nors ne tik pamatysiu Kilimandžarą, bet ir miegosiu jo papėdėje. Tai tikrai nerealūs pojūčiai. Nors didžiąją dienos bei kito ryto dalį kalno viršūnė būdavo užklota debesų patalais, man visgi pavyko padaryti kelias nuotraukas su šiek tiek prasišvienčiančiais jos vaizdais. Tačiau stebėtinai greitai naujai atplaukę debesys vėl paslėpė viršūnę ir jau nebepaleido iš savo pūkinių patalų. Gaila, bet mes džiaugėmės, kad bent jau kelias akimirkas gavome pasidžiaugti šiuo nepakartojamu vaizdu.

Mūsų vairuotojas vežė mus link naujų nakvynės namų, kur prie Kilimandžaro papėdės turėjome ir užbaigti savo trijų su puse dienų kelionę po safarį. Kelias dienas iš eilės čia smarkiai lijo ir kelias buvo taip smarkiai išplautas vandens, kad praktiškai buvo sunku juo bepavažiuoti. Nieko nuostabaus-vėl važiavome šalikele, tik šį kartą mašina buvo taip smarkiai pakrypusi į šoną, kad aš nusprendžiau, pats laikas užsisegti saugos diržą.

Jei pirmose safario sustojimo vietose, dramblius teko matyti tik iš labai toli-tai čia, drambliai tiesiog didžiulėmis bandomis, migravo iš vienos ganyklos į kitą ir nieko nebijodamas galėjai fotografuoti bei grožėtis jų didybe tiesiog stovėdamas už keliasdešimt metrų. Reikia pripažinti, kad tikrai kartkartėmis labai norėdavosi išlipti iš mašinos ir prasieiti pėstute. Gaila, bet tokio malonumo negalėjome įgyvendinti. Išlipimas iš mašinos –griežtai draudžiamas.  

Štai šioje nuotraukoje bėga, drablių migracijos pabaidytas, gepardas. Arūnas nufilmavo stulbinančių šio gepardo bėgimo vaizdų. Nuotraukoje sunku perteikti visą šio gyvūno graciją bei greitį.

Na o čia mūsų stovykla, įsikūrusi pačioje safario širdyje.  Už jos, už kelių kilometrų buvo įsikūrusios kelios masajų gyvenvietės.

Vėlai vakare, uždegus didelį laužą ir dainuojant masajams, džiaugėmės paskutinėmis išvykos akimirkomis.

Žinojome, kad galbūt tai buvo vienintelė ir paskutinė kelionė prie Kilimandžaro. Norėjosi sugerti visą jos gamtos grožį ir į namus parsivežti tik pačius geriausius prisiminimus.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: