Didysis žaidimas


    10 val. Ryto jau įvažiavome į pirmąją safario apžvalgos vietą. Čia turėjome pasilikti per naktį ir jau kitą dieną važiuoti į patį tolimiausią safario tašką-Kilimandžaro kalno papėdėje. Taigi, prasidėjo mūsų pirmasis taip vadinamasis „game drive“. Tai reiškė, kad autobusiukas atkėlė stogą ir mūsų keturių žmonių būrelis, atsistoję su fotoparatais ir kameromis, stebėjome gamtą, ieškodami joje gyvūnų. Mūsų planas buvo pamatyti didyjį penketą, t.y. buivolą, dramblį, liūtą, gepardą  ir raganosį. Vėliau supratome, kad raganosio mes nepamatysime, nes ten kur buvome suplanavę važiuoti, raganosiai negyveno.  Girdėjome, kad ne visiems safario turistams pavyksta pamatyti bent keturis gyvūnus, kurie įeina į didyjį penketą, bet mes net neabejojome, kad juos pavyks pamatyti.

Iki 12 val. Važinėjome po safarį ieškodami gyvūnų ir mums visai neblogai sekėsi. Jau iš toli pastebėjome gražuolę ilgakaklę žirafą. Ji stovėjo keliasdešimt metrų nuo mūsų mašinos ir ramiai skabė medžio lapus. Buvome per toli, kad ji mus pamatytų. Štai šioje nuotraukoje pirmasis medžioklės laimikis.

Antrasis jau iš didžiojo penketo, pamatytas gyvūnas buvo ši nuostabi gepardė su mažyliu. Ji ramiai praėjo pro mus ir pasislėpė medžio pavėsyje.

Beždionės, šernai ir gazelės  safaryje laksto visur ir juos pamatyti tikrai nėra labai sunku. Mūsų autobusiukas privažiuodavo visai arti besiganančių gazelių ir net matydamos mus, jos ir toliau rupšnodavo nuo karščio išdžiuvusią Afrikos žolę.

Štai liūtą pamatyti iš arti praktiškai nėra jokių šansų. Dažniausiai jie ilsisi toli nuo važiuojamosios kelio dalies, o safario teritorijoje važinėtis ne keliais yra griežtai draudžiama. Žmonės rūpinasi, kad gamtoje gyvenantys gyvūnai nebūtų trikdomi, kad nepasikeistų jų gyvenimo įpročiai. Tačiau mums pasisekė! Vairuotojas pasitaikė nelabai drausmingas, matyt jis ir pats labai norėjo pamatyti liūtus iš arti. Kiek supratome, visi vairuotojai, kurie važinėja po safarį, daug maž žino gyvūnų teritorines valdas. Taigi, mūsų vairuotojas išsuko iš pagrindinio kelio ir sustojo prie būrelio zebrų.

Kadangi tai buvo pirmieji zebrai, kuriuos tą dieną pamatėme, tai puolėme juos aptarinėti, fotografuoti. Pyktelėjome, kai vairuotojas staiga vėl pradėjo judėti tolyn nuo zebrų į kažkokius krūmus. Ir staiga…už kokių 4 metrų pamatėme visą liūtų šeimyną: dvi liūtės su paaugliais liūtukais. Tėčio liūto kažkodėl nebuvo. Viena liūtė tingiai pakėlė galvą ir įsistebeilyjo į mūsų būrelį. Pamaniau, kad jai būtų buvę vieni niekai vienu šuoliu atsidurti mūsų automobilyje. Bet po sėkmingo grobio matyt mes jai nelabai berūpėjome. Jau pakeliui link savo namelių mes nenustodami dalijomės įspūdžiais. Už tvoros, zoologijos sode gyvenantys liūtai nė kiek nepanašūs savo išvaizda į laisve kvėpuojančius laukinius žvėris.

Paskutinius iš didžiojo penketo pavyko pamatyti dramblius. Nesistebėkite kodėl jie rusvai raudoni, tiesiog tai vienintelė safario vieta, kur tokia raudona žemė ir labai mažai žolės. Drambliai išsivolioja šiame smėlyje ir gražiai įrunda:)

O štai tokius vaizdelius buvo galima pamatyti tiesiai iš mūsų viešbučio balkonėlio ar pietums paruoštos terasos. Safario pradžia tikrai labai maloniai nustebino. Neliko jokios netvarkos, nerimo, dulkių ir sudvisusios kaitros kvapo. Dabar jau supratau iš kur toks siaubingas dvokas tvyro Mombaso apylinkėse. Pasirodo, kad vietiniai gindamiesi nuo maliarinių vabzdžių savo menkose trobelėse smilko sudžiuvusias ąsilų arba ožkų išmatas, kad nubaidytų uodus. Taip pat prie trobų deginamos šiukšlės, nes niekur nesimato šiukšliadėžių ar šiukšliavežių. Viskas kas netinkama maistui ar buičiai arba mėtosi šalikelėse arba tiesiog deginama vietoje. 

Toli už miesto, safaryje pasijauti kaip kitoje šalyje. Puikus aptarnavimas, kuklus bet skanus maistas ir žinoma gyvūnai. Iš didžiojo penketo liko pamatyti tik buivolą. Sakyčiau kaip naujokams mums tikrai pasisekė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: