Safaris. Pirma diena.


 

Jei atvykę į Keniją nebuvote safaryje-tai galima drąsiai teigti, kad nebuvote Afrikoje.  Viešbučio gidai siūlo dviejų, trijų, keturių ir net septynių dienų safario keliones, žinoma už papildomą kainą. Sutaupyti visada įmanoma, todėl po trumpų svarstymų, pasukome link už viešbučio tvoros stovinčių ir siūlančių tas pačias keliones, vietinių „klasiokų“ (supraskite juodaodžių). Kainos per puse mažesnės, o patogumai, maistas, apgyvedinimas tokie pat kaip ir siūlomų viešbutyje. Dauguma viešbučio svečių tiesiog nepasitiki „klasiokais“ už tvoros, todėl renkasi brangesnį variantą. Na o mes, kaip tikri lietuviai, nieko nebijome ir perkame iš pirmo žvilgsnio rizikingą kelionės paketą.

Pirma safario diena prasidėjo 6:30 ryto.  Aštuonvietis autobusiukus jau atvažiavo prie viešbučio paradinio įvažiavimo ir kelionės organizatorius susirinko paskutinę mūsų įmokos už kelionę dalį. Bendroje sumoje keturių dienų kelionė po safarį, vienam žmogui kainavo 500 dolerių, 350 dolerių mažiau nei siūlė viešbučio gidai. Vairuotojas perspėjo, kad iki pirmos gyvenamosios vietos safaryje teks važiuoti apie keturias valandas.

Nors atstumas tebuvo gal kokie 250 km. , vien tik išvažiavimas iš Mombaso miesto truko ilgiau nei 40 minučių. Kelias, jungiantis Mombasą ir Nairobį yra tik vienas, tai reiškia, kad mašinų srautas labai didelis. Sunkiasvorės mašinos vos judėjo, lenkti  pavojinga.  Važiavome 70 km per valandą greičiu. Grožėjomės už lango atsiveriančia priemiesčio panorama. Kaimeliuose žmonės tikrai gyvena švariau, ožkos nebesigano be priežiūros kaip kokie laukiniai šunys, moteriškės su didžiausiais kauptukais purena raudoną ir išdžiuvusią žemę. Vėliau sužinojome, kad kaip tik šiuo metų laiku, Kenijos ūkininkai sodina pupeles ir visokias kitokias smulkias daržoves, mat dabar vis dar vadinamasis lietaus sezonas, nors to lietaus dar neteko matyti labai daug.  

Po poros valandų vairuotojas įsuko į parduotuvės kiemą, kuriame jau stovėjo dar keli tokie pat autobusiukai kaip mūsų. Dvidešimt minučių tuoletui ir siuvenyrams. Parduotuvėje, primenančioje didelį sandėlį, ant žemės ir stalų išrikiuotos įvairiausios medinės statūlėlės: raganosiai, drambliai, gepardai, daug žirafų bei begemotų, masajų figūros. Ant sienų kabėjo medinės kaukės ir metų senumo apdulkėjusios skaros. Tik įėjus į parduotuvę pribėgo pardavėjas ir puolė girti, kad čia labai pigu ir kaip koks policininkas sekiojo iš paskos. Nespėjau pakelti iš juodmedžio išskaptuoto begemoto, o pardavėjas jau pradėjo tempti visus parduotuvėje stovinčius begemotus iš eilės. Tik pačiupinėjau gepardą-jau krūva gepardų išsirikiavo man prieš akis. „Very cheap“ , suprask, (labai pigu) pamosikavo man prieš nosį gepardo uodega.

Klausiu kiek, o jis man 6000 šilingų. Aš jam atsakau, kad gali jis tuos gepardus susidėti nes kaina laužta iš piršto, kad panašią statūlėlę nusipirkau už 1000 šilingų Mombase.  Tingėjau derėtis. Pasakiau „asanti san“ (labai ačiū) ir grįžau į autobusėlį. Po kelių minučių pardavėjas jau atskubėjo ir nerimastingai sukiodamasis aplink mašinos langus negalėjo atsistebėti kas man galėjo parduoti tooookią statūlėlę už tooookią mažą kainą. Džiaugiausi, kad po kelių minučių mūsų autobusėlis pajudėjo safario link.

Reklama

2 atsakymai to “Safaris. Pirma diena.”

  1. klausyk, tu kaip iš kosmoso visose nuotraukose iškritusi atrodai 🙂 visiškai ne sava 🙂 tave taip pribloškė?

  2. nu tai aš pažiūrėčiau kaip tu atrodytumei kai lijo kaip iš kibiro, feną tik vakarais naudoju nes beprasmis plaukų gadinimas:P čia man jie garbanojasi į visas puses nuo drėgmės:P

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: