Vietinė fauna-flora


    Gamta visur yra gamta. Jei žmogus smarkiai joje neįsišaknijo, nesugriovė-tai bet kurios šalies gamta yra graži.  Mūsų viešbutis „Sun N‘ Sand“ stovi ant Indijos vandenyno kranto. Kiekvieną rytą iki vidurdienio būna dideli atoslūgiai, kada gali keliauti pėstute kelis kilometrus nusekusio vandenyno pėdsakais, vandenyno, kuriame knibžda įvairiausi gyvūnai, kriauklėse gyvena maži ir dideli krabai, slepiasi nedideli aštuonkojai, vandenyno žuvytės, jūrų ežiai, koralai ir dar visokie kitokie gyvūnėliai, kurių pavadinimų neįsiminiau.

Tik iškėlus koją iš viešbučio teritorijos iš karto patenki į vietinių gyventojų rankas. Jie tau siūlo keliones po safarį, stengiasi aprodyti pakrantę, veda prie savo prekystalių su įvairiausiais vietinės gamybos papuošalais, statūlėlėmis, paveikslais, kriauklėmis, skaromis, batais. Vienu žodžiu, pilnas aptarnavimas. 

Vieną tokį gražų rytą išsiruošėme ir mes pabraidyti po Indijos vandenyno pakrantę ir iš kart gavome netgi du vietinius gidus. Jie jau laukia savo aukų ant smėlėtos pakrantės ir nė vienas turistas, kuris įkelia koją į pajūrio teritoriją nebus paliktas vienas. Už 5 dolerius nuo žmogaus jie lydės tave dvi valandas trunkančioje vandenyno pakrantės ekspedicijoje, pasakos apie vietinę gamtą, saugos, kad nepaliestum kokio elektrinio jūrų ežio, patys išrankios ežius tau iš kelio ir nupasakos kiekvieno vandenyno gyvūno gyvenimo ciklą. Mūsų keturių žmonių grupė tikrai likome labai patenkinti tokia paslauga ir tik džiaugėmės, kad nereikia bijoti kokio elektrinio ežio įgėlimo, kuris gali baigtis elektros šoku, o gal ir dar blogiau.  Pastebėjome, kad vietiniais gyventojai labai gerbia savo gamtą. Parodo kokią kriauklę ir joje gyvenantį krabą ir atsargiai vėl deda į vandenį, jei renka kriaukles pardavimui, tai tik tiek kiek gali parduoti ir ne daugiau. Aštuonkojus taip pat žvejoja tik tiek, kiek tuo metu gali suvalgyti.

Dvi valandos prabėga kaip penkiolika minučių.  Mūsų gidai siūlo pasižiūėti vietinių beždžionėlių, kurioms mes nešamės ryte nesuvalgytų bananų.

Reklama

2 atsakymai to “Vietinė fauna-flora”

  1. oi be veido tu kažkokia 😀 vietinis maistas daro savo?

  2. aš jau baigiu i pusvegetari pavirsti:P daržovės ir žuvis hehehe

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: