Kultūrinis šokas


   Esu daug girdėjusi apie kultūrinį šoką, bet lyg šiol pati nesu tokio patyrusi. Iki išvykimo į Keniją…  Tik nusileidus lėktuvui Mombaso oro uoste mane ištiko tikrų tikriausias kultūrinis šokas, kuris tęsėsi kokias tris dienas. Visų pirma-tai Afrikos kvapas, kuris yra žodžiais sunkiai nupasakojamas reiškinys. Sodrus, salvas, su prakaitu ir išdžiuvusiomis išmatomis sumišęs bei saulės ir skurdo prisigėręs oras.  Tokio kvapo neįmanoma pamiršti. Arūnas praleido daugiau negu puse metų Afrikoje ir tik nusileidęs ant jos žemės iš karto pasakė, kad net ir būdamas aklas nesumaišyto šio kvapo su kitais kvapais. 

Lyg to būtų maža, pro autobuso langą išvydau patį baisiausią vaizdą.  Įvairiausiomis šiukšlėmis nuklotos pakelės, gatvės, kurios neturi šaligatvių, namai be durų, langų, suklypusios sienos bei į vaiduoklius panašūs žmonės. Važiavome link mūsų viešbučio prie Indijos vandenyno nuo Mombaso 30 km. Lengviau atsikvėpiau kai supratau, kad viešbutis, kuriame turėjome gyventi dvi savaites nebuvo toks prastas.

Dabar, kai jau praėjo savaitė, kai jau keturias dienas praleidome safaryje, kai jau aplankėme Mobasą ir susipažinome su vietiniais žmonėmis, viskas jau nebeatrodo taip baisu ir net kai kada maloniai nustebina.

Reklama

2 atsakymai to “Kultūrinis šokas”

  1. Vaziuokit tik greiciau namo:) Siaubas kazkoks…

  2. niu tai gi reikia visas šalis pamatyti, kaip gi sužinosi ar namie geriausia:P

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: