Tulpės-Alma Adamkienė


Prabudo mano sodininkės užslėpti talentai:) Na, greičiausiai gal net ne talentai, bet noras tuos talentus iškelti į dienos šviesą ir įrodyti sau, kad tulpės pas mane prie namų nesudygsta todėl, kad čia labai molinga žemė ir svogūnėliai, kuriuos taip nuoširdžiai sodinu kiekvieną vėlyvą rudenį, tiesiog supūna nuo per didelės drėgmės. Sodyboje atvirkščiai, žemė lengva, gerai drenuojasi, todėl tvirtai tikiu, kad kitais metais pagaliau galėsiu pasidžiaugti savo darbo vaisiais.

  ( Nuotrauka ir informacija pasiskolinta)

Kadangi Maximos parduotuvėse dabar jau prasidėjo didžiosios gėlių išpardavimo nuolaidos, tai susigundžiau nusipirkti 10 gražių tulpių svogūnėlių. Gal būčiau ir nenusipirkusi, jei ne tas vardas ant pakelio. Tulipa triumph-Alma Adamkienė. Vaje, ir aš noriu tokių prezidentinių tulpių! Kiek pasiskaitinėjau apie jų atsiradimo istoriją. Pasirodo, kad tulpės, prezidento Adamkaus žmonos vardu pavadintos Nyderlandų karalienės Beatrix (Beatričės) vizito proga.  

„Už jūsų ilgametę paramą Lietuvai, už dabartinius darbus, už paramą Lietuvos vaikams nusprendėme šią naują veislę pavadinti Almos Adamkienės vardu“, – kreipdamasi į pirmąją šalies ponią kalbėjo Nyderlandų ambasadorė A.Ruigrok.

Naują tulpių veislę išvedęs olandų gėlininkas Janas Ligthartas pasakojo, jog rausvos spalvos tulpės jam pasirodžiusios labai moteriškos, todėl ir nusprendė jas pavadinti moters vardu. Anot gėlininko, naują veislę išvesti trunka apie 20 metų.  „Pradedi nuo sėklų, po 5 metų jos ima žydėti. Pradedi nuo vieno svogūnėlio ir daugini iki 10 tūkstančių,o tada jau gali duoti vardą. Tai užtrunka apie 20 metų“, – kalbėjo J.Ligthartas.

Pasak jo, pirmaisiais metais „Almos Adamkienės“ tulpės galės augti tik Prezidentūros parke, vėliau penkerius metus jas bus galima platinti tik Lietuvoje, o tuomet tulpių svogūnėliai jau galės patekti į pasaulinę rinką.

Na, kadangi praėjo jau beveik dveji metai, tai šios žaviosios tulpės galės papuošti ir mano namų aplinką ir savo svečiams galėsiu papasakoti jų atsiradimo istoriją.

Reklama

2 atsakymai to “Tulpės-Alma Adamkienė”

  1. Danaja art Says:

    Asmeniškai Johnsono NeBlogUi. Nepatvirtinau jūsų komentaro ne todėl, kad sutinku ar nesutinku su jumis, tiesiog mano blogas ne politinė kovos aikštelė:P Su pagarba apsilankiau ir pas jus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: