Ventės ragas


Ventės ragas – pusiasalis prie Kuršių marių , visai netoli Nemuno upės žiočių, į pietus nuo Ventės  gyvenvietės. Labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. Jo ilgis siekia 5,5 km, o plotis – 2,2 km. Priešingame marių krante yra Preila. (žr. Vikipedija).  Na o mūsų sodyba kaip tik ir yra pakeliui į Ventės ragą, tik 25 km. Kai sekmadienis toks karštas, sodyboje gali arba sėdėti pavėsyje arba sėdėti kambaryje prie įjungto vėjelio. Tik iškastame prūde dar neprisikaupė tiek vandens, kad galėtume išsimaudyti.  Su Arūnu nusprendėme pasivažinėti po Ventę. Bent jau mašinoje kondicionierius palaiko 21 laipsnio temperatūrą, o tai žymiai vėsiau nei pavėsyje.

Ventėje ir Ventės rage paskutinį kartą buvau prieš kokius 5 metus. Apkeliavau puse pasaulio, kad suprasčiau kokia visgi graži Lietuvos gamta, maži miesteliai, Kuršių marios ir jaukios, švariai sutvarkytos vietinės apylinkės. Vasaros metu turistų tikrai labai daug. Vokiečiai visi su dviračiais. Išsirikiavę vorele, kelis su Vokietijos vėlevėlėmis ant dviračių, kaitinant saulei, linksmai mina kelio pakraščiu. Vietiniai poilsiauja prie vandens. Tai greičiausiai vienintelė atgaiva tokią karštą dieną. 

Ventės rage taip pat labai daug turistų. Smagu, kad nesimato nei šiukšlių, nei netvarkos. Žolytė visur nupjauta, skraido gausybė laumžirgių ir supranti, kad ne vien tik senoje Europoje gali pasijausti tikru europiečiu, kad yra ir Lietuvoje puikių vietų, kur gerbiama aplinka ir joje esantys žmonės.  Greičiausiai kavinių savininkai taip pat įsijautę į turtingų europiečių vaidmenį, siūlo papietauti vietinės, Kuršių mariose sugautos žuvies, kurios kaina eiliniam lietuviui gali pasirodyti labai jau nemenka. Na, bet kadangi pagrindiniai turistai yra užsieniečiai, matyt tos kainos nėra jiems tokios didelės, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Beje, aplankėme ir Minijos kaimą, kuriame kaip tik šį sekmadienį sugrįžo jachta “Ragainė II“  ir jos įgulos nariai Andrius Varnas su dukra ir jos sužadėtiniu, kurie dvejus metus ir devyniolika dienų praleido kelionėje aplink pasaulį. Tiesa į pačias sugrįžtuves kiek pavėlavome, bet galėjome pasigrožėti išsirikiavusiomis jachtomis ir gyva muzika.

Reklama

Vienas atsakymas to “Ventės ragas”

  1. gera kelione kazkas apturejo! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: