Pelargonijos


Labai mėgstu žydinčias gėles, ypač soduose pas kaimynus… Pas mane jos nemėgsta nei augti, nei tuo labiau žydėti. Kiekvienais metais prisiperku jau vazonėliuose išaugintų puikių lauko gėlių, laistau, skinu peržydėjusius žiedynus, vėl laistau ir šventai tikiu, kad jau šią vasarą galėsiu džiaugtis spalvų ir kvapų įvairove iki pat vėlyvo rudens. Deja, paprastai pasidžiaugiu dvi savaites ir mano gėlės stebuklingai miršta. Atrodo ką bedaryčiau, jos vis tiek manęs nemyli. Tačiau šią vasarą aš ir vėl lyg užsispyręs vaikas puoliau pirkti gėles. Kadangi šeima įsigijo sodybą, norisi, kad joje žydėtų kuo daugiau gražių gėlių. Tačiau šį kartą nusipirkau kelių rūšių bei spalvų  palergonijų, nes kažkur paskaičiau, kad jos nėra tokios lepios gėlės, pavyzdžiui kaip surfinijos. Kažkada girdėjau net anekdotą apie jas. Kaimynas sako kitam kaimynui: -Jei nori, kad žmona visą vasarą sėdėtų namie, padovanok jai surfinijų! Taigi, jau greitai bus mėnuo kaip mano gėlės vis dar žydi, o šiandien tiesiog netyčia į rankas papuolė žurnalas “Mano sodas“, kuriame labai detaliai aprašyta visa pelargonijų priežiūra. Pasidalinsiu pačiais svarbiausiais patarimais. Gal kuris iš mano svetainės lankytojų taip pat augina pelargonijas, kurios tiesiog nenori augti…

Palergonijos labai mėgsta šviesą.  Tačiau tiesioginiai saulės spinduliai gali nudeginti lapus. Jos mėgsta gaivų orą, todėl nuo gegužės vidurio iki rudens vazonus patartina išnešti į lauką. Dėl temperatūros svyravimo šios gėlės žydi gausiau.

Tinkamiausias yra velėninės ir lapinės žemės, perpuvusio mėšlo bei smėlio mišinys (2:2:2:1). Labai svarbu nuolat purenti žemės pavišių.

Lieti ir purkšti. Geiausia jas laistyti anksti ryte ir jei reikia vakare. Jei oras labai sausas reikia pelargonijas purkšti taip pat anksti ryte ir /arba vakare. Nuo vėlyvo rudens iki pavasario laistyti retai.

Tręšti dažnai. Kartą per 10 dienų, žydinčių augalų trąšomis. Pelargonijų nepatartina tręšti organinėmis trąšomis-gėlės sulapos, tačiau nežydės.

Kasmet būtina nugenėti. Vasario pabaigoje, kovo pradžioje išpjaukite senus stiebus ir patrumpinkite jaunus ūglius, palikdami po 3-4 lapelius. Tada gėles persodinkite, perneškite iš vėsios žiemojimo vietos į šiltesnę patalpą ir pradėkite gausiai laistyti. Žiemoja pelargonijos šviesioje ir vėsioje (8-13laipsnių) patalpoje.

Na, greičiausiai surašiau pačius svarbiausius mano perskaitytus patarimus. Jei žinote kokių įdomių patarimų kaip prižiūrėti pelargonijas, maloniai prašau arba parašyti komentarų skiltyje arba parašyti dianukas@anaperena.lt ir aš patalpinsiu jūsų patarimą tiesiai į šį straipsnelį, žinoma pridėsiu ir vardą to žmogaus, kuris patarimą atsiųs.

Reklama

Vienas atsakymas to “Pelargonijos”

  1. labai dekoju uz paprasta ir aisku paaiskinima Laima

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: