Patarimai


Žadėjau, kad skirsiu vieną savo blogo temą susiruošusiems keliauti ar tiesiog svajojantiems pakeliauti…kada nors…greitai…o gal ir ne. Patarimai žinoma iš asmeninės patirties. Kaip sakant, nieko nereklamuojant specialiai, o tiesiog patariant nes jau išbandyta ir veikia.

Taigi, pirmas dalykas, apie kurį reikėtų pagalvoti ir pasitikrinti yra paso galiojimo laikas. Bent jau įvažiuojant į Ameriką, paso galiojimo data turi būti ne trumpesnė kaip pusė metų. Žinoma, reikėtų užsipildyti ir elektroninį prašymą vizai gauti, jei neturite ilgalaikės įvažiavimo vizos. Pvz. mano viza galioja dešimčiai metų ir man vykstant jau nebereikia pildyti elektroninės anketos, tačiau mano dukra tokios vizos neturi, todėl jai tokią anketą prieš važiuojant teko užpildyti.

Antras dalykas-tai kelionės laiko pasirinkimas ir bilietų užsisakymas iš anksto. Dažniausiai galima rasti žymiai pigesnių bilietų. Mes važiavome be turizmo agentūros pagalbos ir bilietai kainavo pigiau. Esu jau minėjusi, kad Amerikoje vidiniai skrydžiai yra paprastai pigūs ir juos taip pat galima užsisakyti iš ankso jau Lietuvoje. Bet čia kaip jau rašiau, tokią kelionę reikia planuotis iš ankso. Pvz. reikia susidaryti planą ką Amerikoje norėtumėte pamatyti, kokius miestus aplankyti, kiek laiko ir pinigėlių kelionei galite sau leisti. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad dvi su puse savaitės intesyvaus keliavimo yra pats tas. Mes keliavome beveik mėnesį ir tikrai jau paskutinę savaitę buvo nuo visko pavargę.

Trečias svarbus dalykas-tai ar nuomositės Amerikoje mašiną. Mes nuomojomės AVIS kompanijoje. Čia Lietuvoje galima tapti šios kompanijos nariu, tada gauni kortelę, kuri suteikia išskirtines teises gauti užsakytą internetu mašiną nelaukiant didelės eilės. Patikėkite, koks malonumas, kai oro uoste, užėjęs į mašinų nuomos kompaniją, tiesiog paduodi kortelę ir jau už 2 min. gauni raktelius nuo savo internetu užsakytos mašinos, kai neturintys tokios kortelės stovi didžiulėje eilėje  gal valandą ar ilgiau. Būtinai turėkite vairuotojo teises.

Ketvirtas dalykas-tai kokiu metų laiku susiruošėte į kelionę. Jei tai sezoninis laikas, rimtai pagalvočiau ir užsisakyčiau viešbučius iš ankso. Ne sezono metu, ir jei turi pinigėlių perteklių, nuomotis galite ir atvykę į vietą. Paprastai vidutinė kaina už visai neblogą kokybę siūlo Days Inn , La Quinta. Viešbučių kainas galite pasižiūrėti užėję į jų internetines svetaines. Jos gali svyruoti priklausomai nuo miesto ar sezono.

Pektas dalykas-kreditinė kortelė. Anksčiau Amerikoje labai sėkmingai galima buvo atsiskaityti debetine kortele, o dabar beveik visur prašo kreditinės. Tai jei neturėsite su savimi grynų pinigų ir tik debetinę kortelę, galite likti ir neapsipirkę. Beje, jei Lietuvoje keisitės banke dolerius, prašykite, kad duotų mažesnėmis nei 100 dolerių kupiūromis. Šimtinių jie ten vengia kaip maro. Ten pasirodo daugiausiai padirbinėjamos šimto doleriu kupiūros ir jei perkate už mažiau nei 20 dolerių ir duodate šimtinę, tai jums pasakys, kad neturi grąžos ir nepriims pinigų. Man taip pasitaikė ne vieną kartą. Liūdna, bet yra kaip yra.

Šeštas dalykas-vaistų nuo peršalimo galite ir nesivežti. Jų Amerikoje labai daug ir pasakyčiau geriau veikiantys nei pirkti Lietuvoje. Tačiau pasirūpinčiau antibiotikais, nes jei rimčiau peršalsite, tai teks kviestis gydytoją, kad išrašytų vaistus. Antibiotikų gali ir neišrašyti, o 50 dolerių už apžiūrą būtinai paims. Taip pat svarbu turėti vaistų nuo alergijos. Amerikoje rimtesni vaistai nuo alergijos parduodami su receptais. Pvz. Claritine vaistai parduodami be recepto, bet jei visiškai nepadeda nuo išorinio poveikio alergijos (saulės, cholkuoto vandens, gyvūnų įkandimų). Mano šeimai labai gerai padėjo Tavegilis. Vienu žodžiu turėkite priešalerginių vaistų, kurie jums padeda.

Septintas dalykas-tai apsauga nuo saulės. 30+ atsparus vandeniui labiausiai tinkamas. Su mažesne apsauga ilgai netempsite. Kartą vyras pagulėjo saulutėje 20 min ir taip nudegė pilvą, kad mes iš jo juokėmės kelias dienas. Atrodė kaip virtas vėžys.

Na ir žinoma, gerai kelionei reikalinga gera kompanija. Jei nusprendėte važiuoti su draugais-tai įvertinkite ar sugebėsite sutarti tris savaites. Kartais geri draugai kasdieniame gyvenime visiškai netinkami ilgesnėms kelionėms, o žmonės su kuriais esate tik lengvai pažįstami, būna patys geriausi kompanjonai ilgose kelionėse. Čia aš rašau iš asmeninės patirties.

Tikiuosi, kad patarimai jums pravers, jei susiruošėte pakeliauti. Jei ką dar prisiminsiu, tai būtinai prirašysiu.

Kelionės yra jėga!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: