Liepos 4-toji


Diena, kai visa Amerika švenčia. Specialiose kilnojamose palapinėse pardavinėjami fejervekai, per televizoriu rodomas filmas “Nepriklausomybės diena,“ vyksta įvairūs renginiai, radijo stotys vardina vietas, kur galima skaniai pavalgyti ir pažiūrėti vakarinių fejerverkų, kurie vyks 9 val. vakaro.  Mes šią dieną nusprendėme aplankyti botanikos parką, kuris liepos 4-tosios proga buvo nemokamas ir visai netoli mūsų viešbučio.  Jau sakyti, kad diena buvo karšta ir tvanki nebeturi jokio ryšio, nes nebuvo dienos, kada pūsteltų nors kiek vėsesnis vėjelis.  Išsiruošėme ryte, kol dar saulė nebuvo pakilusi labai aukštai. Įsidėjome maisto, nes ruošėmes šiokiam tokiam “piknikui.“ Kai atvažiavome į vietą, jau buvo pilna mašinų. Matėsi, kad žmonės pasiruošę šventei, su mažais vaikais, krepšeliais maisto ir šypsenomis. Kiekvienas gavome po geltoną lipduką, kurį prisiklijavome sau ant krūtinės kaip tikri amerikiečiai. Prie pagrindinio botanikos sodo pastato stovinčiose lauko palapinėse, ant stalų gulėjo išdėliotas maistas: sumuštiniai, keptos bulvytės ir limonadas. Senai norėjau paragauti to tradicinio amerikietiško, namų darbo limonado. Skonis man tikrai labai patiko. Turbūt buvo vienas ir vienintelis sveikas produktas visoje šventėje. Salėje, prie stalų sėdėjo žmonės ir klausėsi kažkokios kantri stiliaus muzikos grupės. Man priminė tuos filmus, kur rodo kaip provincijos bendruomenės švenčia įvairiais šventes. Jei ne tie 8 dideli vėjeliai, pakabinti ant lubų, greičiausiai nebūčiau susigundžiusi ilgiau pasėdėti besiklausant tokios muzikos, bet kai taip karšta ir jauti, kad tavo trikotažinė suknelės kiaurai šlapia nuo prakaito, ir jau net nebepatogu vaikščioti, nes šlapios dėmės jau tiesiog sunkiasi pro visas medžiagos siūles. Išvada: reikia nešioti kartūninius ir įvairių raštų drabužius, kad nesimatytų šlapių dėmių ir kad drėgmė greitai išdžiūtų.        

Pats botanikos sodas tikrai nėra labai įspūdingas.  Monake ar kituose Europos mietuose nemokamai gali apžiūrėti kur kas gražesnius ir įdomesnius augalus ir rekreacinį išdėstymą. Vien tik Salzburgo gėlių sodas, atviras pasisėdėjimams ir gyvos muzikos pasiklausymui, lenkia šį Amerikos stebuklą kelis kartus. Na, bet ką aš čia lyginu. Arūnėlis jau pasiilgo mūsų senosios Europos. Jis vis lygina du nepalyginamus dalykus…  Praleidome dvi valandas, apžiūrėjome beveik viską. Gal būtume pasėdėję ir pavalgę gamtoje, bet dėl kaitros nelabai norėjosi, o ir grūmojantis dangus nešė liūties debesis. Dabar Floridoje lietaus sezonas. Tačiau nors lyja dažnai, nuo to nesidaro vėsiau ar gaiviau. Veikiau darosi tvankiau ir sunkiau pakelti dienos žygius tyrinėjant apylinkės vietoves.

Likusią dienos dalį praleidome dideliame prekybos cente “Saw Grass Mill.“ Tikrai vertas dėmesio centras. Jame yra daugiau nei 350 taip vadinamų “brand name“ parduotuvių ir išparduotuvių, taip pat labai daug kavinių, didelis kino teatras su daugybe kino salių. Šis centras yra vienas didžiausių visame pasaulyje. Patikėkite, čia tikrai yra ką veikti visą dieną. Amerikiečiai šį stebuklą vadina “rainy day solution.“ Ir jie visiškai nemeluoja. Kadangi likusią dienos dalį smarkiai lijo, o mes kaip jau ir apžiūrėjome visas lankytinas Floridos vietas, nusprendėme, kad ir mums reikia tokios “shopping“ dienos. Vėliau, kai jau parskridome į Niujorką ir  pakartotinai užsukome į vieną prekybos centrą, tai jis pasirodė tooooks provincialus, mažas, neįdomus, beveik nevertas dėmesio. Net prekių asortimentas stipriai skiriasi. Pvz. Guess parduotuvė Floridoje siūlo visiškai kitokius drabužių dizainus nei Niujorke ta pati parduotuvė. Dedu didelį pliusą Floridai!!! Čia dukra nusipirko naujus išsvajotus sportinius batelius. Vėliau vis gaudavo komplimentus, iš jaunų amerikiečių.

Beje, nuėjome pasižiūrėti “Eklipsė“ premjeros. Labai patiko žiūrovų komentarai bei reakcijos kino metu. Jie ir ploja ir komentuoja ir visaip kitaip pasireiškia. Labai natūralus jausmas, tarsi sėdėtumei namie su draugais ir triaukšdamas traškučius bendrautumei.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: