Floridos lankytinos vietos


Po pasibuvimo NASA centre, jau bijojome pasitikėti lankstinukuose siūlomomis lankytinomis vietomis.  Prieš tai, buvome dar susigundę aplankyti tokią tai privačią krokodilų fermą, bet kai išlipę iš mašinos aptvare pamatėme dvi nušiurusias juodas meškutes, išsigandome, kad ir vėl šį kart už 20 dolerių žmogui, nieko gero nepamatysime. Tik įsiamžinome prie “pačio didžiausio pasaulyje krokodilo“.  Čia taip lankstinuke amerikiečiai reklamuojasi. Beje, jau reklamuotis jie tikrai moka. Susuka taip, kad tau atrodo jau parkas , kurį tau siūlo aplankyti yra tarsi koks pasaulio stebuklas, o pasirodo nieko ypatingo nėra ir niekada nebus. Tačiau, geriau pasiskaitinėję, išsirinkome dvi vietas: “butterfly world“ drugelių pasaulį ir Everglaido nacionalinį parką. Likome patenkinti, nors taip norėto ekstremalaus pasivažinėjimo orodviračiais neteko pajusti. Viskas per daug saugu. Nepalyginsi su Venesuelos ekstremaliomis išvykomis. Na, bet čia civilizuotas pasaulis…

Drugelių sode galima išvysti įvairių rūšių drugelių, kurie skraido po didelį uždarą sodą, kur galima vaikštinėti ir džiaugtis grakščiai plasnojančiais mažyliais. Šioje uždaroje erdvėje, palaikoma tokia didelė drėgmė, kad jau po 10 min. išprakaituoji taip, tarsi būtum turkiškoje pirtyje, tik garų nesimato. Čia taip pat yra uždari sodai, kuriuose be drugelių skraido įvairūs paukščiukai. Man pačiai labai patiko kelių rūšių kolibriai. Na, šioje nuotraukoje žinoma ne kolibris, o kiek supratau vietinė Amerikos fauna. Jei kada tektų apsilankyti Floridoje, tikrai neapsiriksite aplankę šį sodą. Įspūdžiai patys nuoširdžiausi.

Everglaido nacionalinis parkas-tai vieta, kur galima išvysti natūralioje aplinkoje plaukiojančius krokodilus, paplaukioti taip vadinamais “airboats“ po vietines pelkes.

Kadangi Everglaido pelkės yra seklios, tai paprastomis valtelėmis būtų praktiškai neįmanoma plaukioti, todėl čia naudojami “oro-dviračiai“, kurie gali plaukti labai greitai ir tik vandens paviršiumi. Šiose pelkėse gyvena dideli ir maži, kelių rūšių krokodilai.  Vėliau, kai parplaukėme į krantą, buvome pakviesti pažiūrėti krokodilų iš arčiau, ir net palaikyti vieną nedidelį krokodiliuką.  Kaip supratome, visi Amerikos parkai beveik ar visai nesinaudoja valstybinėmis lėšomis, o išsilaiko tik savo jėgomis, todėl bilietų kainos yra ganėtinai didelės. Tačiau Everglaidas bent jau man paliko malonius įspūdžius.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: