Modelinas


Čia kiek paskaitinėjau forumuose ir pastebėjau, kad daugelis , kurie susižavi polimerinio molio darbais, nelabai supranta kas yra polimeras ir kuom jis skiriasi nuo modelino. Nusprendžiau įdėti savo dešimties metų senumo darbelį, kuris yra nulipdytas iš modelino, vėliau nudažytas.

Tai gi, kokie pagrindiniai skirtumai tarp polimero ir modelino? Pagrindinis skirtumas yra tai, kad polimeras po darbelio nulipdymo yra kepamas 110 laipsnių temperatūroje 30 min. Modelinas tuo tarpu yra ore džiūstanti medžiaga, kurią išdžiovinus galima nudažyti, bet ji vis tiek išlieka trapi ir su laiku atsilaupo. Patrupėjimus galite pamatyti mano įkeltoje nuotraukoje. Nors kai kurių rūšių modelinas gali būti lankstus arba netgi kietas, čia priklausomai kokia yra modelino lipdymo paskirtis. Prieš pradedant lipdyti iš modelino , reikėtų daugiau paskaityti apie esamus pardavime ir jų paskirtį. Aš ir pati nesu labai didelė modelino žinovė.

Polimeras gali būti įvairių spalvų, modelinas paprastai pilkšvas ir rudas, vėliau tik dažomas. Polimeras bekvapis, išdegus tampa labai atsparus smūgiams, iškritęs jums iš rankų auskaras tikrai nesuduš. Modelinas turi specifinį kvapą, trapus. Jei nusprendėte tiesiog pasidaryti kokį didelį daiktą, pvz. kaip čia jau matote mano smilkalinę, tai modelinas labai tam tinkamas, tik jau nepradėkite daryti auskarų iš šios medžiagos. Ir beje, jei nežadate gilintis į polimerinio molio dirbinių gamybą , o tiesiog norite įsigyti vienus auskarėlius, tai nuoširdus mano patarimas, geriau nusipirkite jau pagamintus, nes polimerio molis nėra pigus, kad gautumėte gražų dirbinį jums prireiks ne vienos spalvos, o mažiausiai trijų. O dar praktikos trūkumas tikrai neduos pačio pačiausio galutinio rezultato. Pinigėliai bus išleisti, darbelis nedžiugins. Tačiau, jei jau tikrai nusprendėte ilgam susidraugauti su polimeru, tai žinoma iš pradžių apsilankykite forumuose , kur žmonės dalinasi patarimais ir jau tada patys nuspręsite ar jūs tikrai norite lipdyti. Ir žinoma, visada džiugu, kad žmonės žavisi iš pirmo žvilgsnio tokiu paprastu bet taip gerai pasiduodančiu kūrybai polimeru.

Reklama

Vienas atsakymas to “Modelinas”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: