Šeimos sausainiai


 Tokį pavadinimą aš jiems sukūriau pati, nes patikėkite, šiems sausainiukams reikalinga visa šeimos pagalba. Jei nesate super šeimininkė, o tik mėgėja, tai jums prie viso šio recepto reiktų pridėti du šeimos narius, vienas jų turi turėti labai stiprias rankas. Kodėl? O gi todėl, kad išspausti tešlą turint maximinį švirkštą reikia geležinių raumenų. Aš pati sugebėjau išspausti tik du mažus sausainėlius. Mes su dukra juokavome, kad jei būtų reikėję išspausti dvi skardas sausainių , tai turbūt mamą būtų reikėja vežti į ligoninę su sulūžusiomis rankomis. Bet, kai jau viską baigi, pasidarai puodelį kavos, susirangai ant minkštos sofutės, dedi sausainėlį į burną ir visas vargas regis kažkur ištirpo… skonis nerealus.

Produktai: 250g sviesto arba margarino, 250g cukraus, pak. vanilinio cukraus, žiupsnelis druskos, kiaušinis, trinta citrinos žievelė, 500g miltų (aš dėjau tik 400g, ir tai labai sunkiai spaudėsi), 100 g glajaus, 50g kokoso drožlių (aš dėjau skaldytų lazdyno riešutų ir kokoso ).

Darbo eiga: minkštą sviestą arba margariną su cukrumi ir druska išsukti iki purios masės. Įmušti kiaušinį. Trintą cintrinos žievelę sumaišyti su miltais ir po truputį įmaišyti į sviesto masę. Tešlą apie 30 min palaikyti.

Orkaitę įkaitinti iki 170 laipsnių. Tešlą dėti į konditerinį švirkštą ir spausti formeles tiesiai ant sviestinio popieriaus ar popierinių krepšelių. Dėti į orkaitę ir kepti 10-15 min.

Sausainius ataušinti , aptepti ištirpintu glajumi ir pabarstyti kokoso drožlėmis.

 

Mano pastebėjimai: jei mėgstate traškesniu sausainius, keptkite kol labiau paruduos, jei ne, tai traukite dar neapskrudusius.

Reklama

2 atsakymai to “Šeimos sausainiai”

  1. o tai negalima ne konditeriniu švirkštu, o tiesiog šaukštu įdėti?

  2. Danaja art Says:

    Nu šaukštu gali labai storai gautis, ir ne taip gražiai. Bet jei antrą kartą daryčiau viena, tai jau tikrai ne su konditeriniu švirkštu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: